top of page
Keresés
Szerző képeSzabó Dóra

Október 4-től indul a Zöld Otthon Program!

Az MNB 2021 októberétől útjára indítja legújabb otthonteremtési programját; a" zöld otthon hitelkonstrukciót". A tervezett hitelprogram kerete 200 milliárd forint lesz és a cél a zöld lakáshitelezés ösztönzése. FRISS-->


Az NHP keretében nyújtott zöld otthon program már indulása előtt óriási figyelemre és érdeklődésre tett szert, ami nem is csoda, hiszen egyedüli lehetőség ma a piacon.


A hitel fontos jellemzői:

  • maximálisan 70 millió forint igényelhető

  • legfeljebb 25 évre

  • fix 2,5%-os kamattal

  • legalább "BB" energetikai besorolású ingatlan vásárlásra/építésre.

  • az ingatlan energia felhasználása max 90 kwh/nm/év lehet és ezt miként fogják ellenőrizni? -energetikai tanúsítvány alapján -amennyiben az új ingatlan még nem rendelkezik tanúsítvánnyal, abban az esetben az energetikai tanúsítvány kiállítására jogosult szakember által készített előzetes energetikai számítást alapul véve. Később a használatbavételi engedély megszerzését követően az energetikai tanúsítványt természetesen ismét ellenőrizni fogják.

Milyen célra fordítható a zöld otthon hitel?

  1. Építési telek vásárlására és azon új ingatlan építésére

  2. Meglevő építési telken történő építkezés megfinanszírozására

  3. Valamint használatbavételi engedéllyel még nem rendelkező- félkész lakóingatlan megvásárlására.

Új lakás vásárlásnál elvárás, hogy gazdálkodó szervezettől vásároljuk az ingatlant, azaz magánszemélytől vásárolt újonnan épített ingatlan, nem lesz finanszírozható.

Amennyiben külön vásárolnánk gépkocsitárolót, akkor abban az esetben finanszírozható a kölcsönből, ha ugyanazon a helyrajzi számon van a lakással.


Az igénylőre vonatkozó eddig ismertetett feltételek:

  • magyar állampolgárok, illetve olyan külföldi állampolgárok igényelhetik a kölcsönt, akik már több, mint 3 hónapja rendelkeznek tartózkodási engedéllyel Magyarországon.

  • Kizárólag magánszemélyek részére elérhető.

  • Egy ügyletben legfeljebb 4 adós szerepelhet és nem szükséges mindenkinek tulajdonrésszel rendelkeznie a megvásárolandó ingatlanban.

  • Az adósnak viszont 10 év bennlakási kötelezettsége keletkezik. Vagyis a zöldhitellel vásárolt ingatlanba szükséges költöznie és az ingatlant 10 évig bérbe sem adhatja. Az utolsó folyósítást követően 90 nap áll rendelkezésre, hogy az új lakcímkártyát a kölcsönt nyújtó bankfiókban bemutassa.

  • FONTOS! -amennyiben bármely előírt feltétel nem teljesül vagy 120 napot meghaladó késedelembe esünk, akkor a zöldhitel átalakul piaci hitellé.

  • A zöldhitel mellé 0%-os kamatozású CSOK hitel is igényelhető.

  • A rendelkezésre tartási időt kitolják, 3-4 év is lehet.

és mit nevezünk rendelkezésre tartásnak? -azt az időszakot, amelyen belül a bank kifolyósíthatja a kölcsönösszeget.

Az új építésű ingatlanok vásárlása esetén, ahol még folyamatban az építkezés ott nem tudhatjuk pontosan mikor kell fizetni az utolsó vételárrészletet, költségelemet. Természetesen saját építkezésre ez szintén igaz. Pontosan ezért hatalmas előnnyel jár a hosszabb rendelkezésre tartási idő.


Milyen költségekkel jár majd a zöld hitel?


  • folyósítási díj, ami 0,75%, de maximum 100 000,-Ft lehet.

  • elő és végtörlesztési díj: 1 %, de legfeljebb 30 000,-Ft. Lakástakarék pénztárból a piaci hitelhez hasonlóan szintén ingyenes lesz az elő és végtörlesztés.

  • További díjak: közjegyzői díj, értékbecslés díja, tulajdoni lap lekérésének a díja, térkép-másolati díj, jelzálogjog bejegyzés költsége a földhivatalnál, valamint a hitel folyósításával összefüggő banki átutalás díja.


A zöld hitel részletes terméktájékoztatója az MNB honlapján, az alábbi gombra kattintva érhető el:



198 megtekintés0 hozzászólás

コメント


Foglalj Te is időpontot 
ingyenes telefonos konzultációra

Köszönöm a megkeresést, 24 órán belül keresni foglak a megadott elérhetőségen!

bottom of page